Ana Sayfa İletişim

Bodrum OTEL ŞİKAYETLERİ

Tatile gideceğiniz bölgeyi seçtiyseniz bu bölgede bulunan oteller ve tatilköyleri ile ilgili yorumlara bakarak daha iyi bir tatil geçirme şansına kavuşabilirsiniz.

En iyi Bodrum otellerini görmek için tıklayın!


Bodrum bölgesindeki oteller ile ilgili son gelen şikayetler ve yorumlar
Otel: LATANYA BEACH RESORT
Bölge: Bodrum

Otel denmez oraya hastalık yuvası . İdrar yolları enfeksiyonumuz ailece devam ediyor . Hijyen kesinlikle yok . Yemek yemek cesaret istiyor . Odalar karanlık ve havasız . Gece uyumak ne mümkün . Banyoda havalandırmadan gelen o ağır kokuyu tarif edemem . Duşa kabin su sızdırıyor . Havlu yatak temizliği çok vasat . Yastıktan gelen koku unutulmaz . Bu otele harcanan her kuruş sokağa atılmış sayılır . Bayramımız çok kötü geçti . Bu uyarıları lütfen dikkate alın . Hasta olursunuz çok kötü çok .
Otel: Mivara Luxury Resort SPA
Bölge: Bodrum

Geçen sene kurban bayramında gelmiştim çok beğenerek kaldım personel herkes mükemmeldi bu yıl Ramazan bayramında geldiğimde geçen yıl ki ekip değişmişdi kurban bayramı içim geldim şu an otel de 7 günlük rezervasyon yerine 6 gün yapmışlar 7 günlük para ödediğim halde beni başka oda almaya kalktılar hayatımda böyle bi terbiyesiz seviyesiz resepsiyon görevlileri görmedim.sabah kahvaltıya indiğimizde masa yok garım saat ayakta bekliyoruz plaja gittiğimizde şezlonglar tanıdıkları otel misafirleri için rezervasyon yapılmış iki saat şezlong bekliyoruz mutfakları çok zayıf yeni gelen ekip müdürler bu gidişle mükemmel olan oteli batırılalar saat şu an 15:00 geliyor hala odam hazır değil bayram tatilim burnumdan geldi o ekip olduğu müddetçe bir daha gelmem bu otele mahvettiler tatilimi.
Otel: Family Belvedere - Bodrum Yalıkavak
Bölge: Bodrum

Bodrum Yalıkavak bölgesini bilenler bilir. Bodrum un en nezih yerlerinden birisidir. Yalıkavak ta pansiyonların oda kahvaltı 1 kişi 200-250 TL aralığında olduğu bir yerde Family Belvedere Otel de herşey dahil sisteminde bütçemize uygun tatil yaptık. Yorumlara bakıyorum da insanlarımız ödedikleri para karşılığında çok mükemmel şeyler arıyorlar. Otel konum olarak çok iyi bir yerde. Yetkililer be personeller misafirlere karşı çok ilgili ve güleryüzlüler. Ben ve ailem 2007 yılından beri bu otele gelmekteyiz. İlk geldiğimizde yüksek beklenti içine biz de düşmüştük ancak Yalıkavak bölgesine gelmeden önce bölge ve kalınacak yerleri bir araşıtırısanız gerçekten de pahalı Yalıkavak. Herşey dahil sisteminde çalışan Family Belvedere dışında bölge de 2 otel daha var. Fiyatları ise 3-5 kat daha fazla. Onun için sizlere tavsiyem verdiğiniz para karşılığında yüksek beklentilere kapılmayın. Tatil yemek yemekten ibaret değil. Dinlenin eğlenin boş şeylere kafa takmayın. Sene ye görüşmek üzere Family Belvedere Hotel.
Otel: Hotel Mavi Kumsal
Bölge: Bodrum

Daha önceden Bodrum Mavi kumsal oteli hakkında ilgisizlik alakasızlık can güvenliği sorunlu bir şikayet yazmıştım. Sonrasında annemin cüzdanını odada kasada unuttuğumuzu fark ettik. Oteli aramamıza rağmen ilgilenmediler. 8 kere konuştuk telefonda odaya baktıracağız dediler. Odadaki müsait değil dediler. Odadaki uyuyor dediler. Odadaki yok dediler. Bu özel bir durum uyuyorsa uyandırmak yoksa otele girişte alınan cep telefonu numarasından aramak ve çok kalabalık olmayan bu otelde havuzda veya denizde bulmak ya da akşam yemeğinde herkese oda numarası soruluyor orada odadaki kişileri bulmak ve cüzdanı sormak bu kadar zor olmasa gerek. Biz odamızı kilitleyip çıkmıştık. Kimseyi suçlamak istemiyoruz ancak bizden sonra odaya temizlik görevlisi ve yeni müşteri giriyor. Kasa tepede ulaşılması zor bir yerdeydi ve biz cüzdanı en arkaya doğru koyuyorduk yani temizlikçi göremeyip alıp teslim edememiş olabilir. Bizden sonra gelen müşteriyi de suçlamak istemiyoruz ama otelin bu ilgisizliği bizi artık çok rahatsız etti. Akşama kadar onlar ilgilenene kadar bulunacağı da varsa cüzdanın kaybolmuştır zaten. Oteli arıyorsunuz sorumlu kimseyi bile bağlayamıyorlar. Biz haram ediyoruz. Can ve mal güvenliğinizi düşünüyorsanız bu otele gitmeyin. Can güvenliği için turizm bakanlığına şikayet etmiştim şimdi de mal güvenliği için edeceğim.
Otel: Hotel Mavi Kumsal
Bölge: Bodrum

Otele yazdığım maili aynen sizinle paylaşmak isterim. ?Merhabalar 1-8 ağustos arası yaptığımız tatilde son güne kadar ulaşmanızı beklediğimizden biz size ulaşmadık. Ben eşimle 303 nolu odada annem ve babam ise 402 nolu odada tatile başladık.son güne kadar bir beklentimiz olduğunu düşünmeyin diye de şikayetimizi belirtmedik canımız sıkkın yola çıkmamak için de çıkarken yüz yüze ne de olda ilgilenmeyeceğiniz için konuşmadık . Şuan otelinizden çıktık yoldan yazıyorum. Tatil boyunca yaşadığımız sorunun en büyüğünden başlayarak anlatmak isterim. Babam tatilimizin ikinci gününde sığ sudur atlanmaz gibi bir levha bulunmadığı için atladı ve suyun içindeki kayalar sebebiyle kafasını kayaya çarpmıştı sudan kafasından kanlar akarak çıktı.can kurtaran arkadaş ilgilenmeye çalıştı.ambulans çağırdı. Babamın oturması için sandalyeyi bile başkalarından getirmesini istedi. Hala görevliler ortada yok. Ambulans geldi ambulansın yanaşacağı yer yok ambulanstaki dr bile ya daha ciddi bir vaka olsaydı nasıl yetiştirilecekti bu otelden çıkarılana kadar dedi çünkü araç ulaşımı yerinde beton vardı. Babam yürütülerek çıkarılabildi kafasında kanlar akarak. Sonuç: Sekiz dikiş atıldığı için kendimizi şanslı bulduk. Çünkü boyun kırılması beyin kanaması felç ve ölüm gibi sonuçları olabilirdi. O günden sonra tatilimizin hiçbir keyifi olmadı. Müesseden ne bir müşteri ilişkileri ne bir sorumlusu ne bir müdür nezaketen odayı arayıp geçmiş olsun deme nezaketinde bulunmadı. Nasılsınız ne oldu diye soran olmadı. Müşteriler sordu ama müesseden hiçbir kimse sormadı. İlk geldiğimiz gün klozette ayak izi vardı nasıl temizlendiğini anlayamadık. İlerleyen günlerde odamızda tavanda kertenkele yürüdüğü için lobiye geldik bizi lağım kokulu 529numaralı rezalet bir odaya aldılar. Ertesi gün başka odaya alacaklarını söylediler. Ertesi gün oldu yemekten sonra bakarız dediler. Sonra da gece oldu ne arayan ne soran. Zaten bir gecemiz kaldığı için ve bir daha bavul açma kapamaya yorulduğumuz için üzerine düşmedik. Ancak görevli ilgisizliği bu konuda da kendini gösterdi. Araması,odanız hazır demesi gerekmez miydi. Çıkışta fazla ücretler çıktı. Neyse ki her şeyi yediğimizi içtiğimizi not etmiştik düzelttirebildik. Daha önceki sene gittiğimizde güneşlendiğimiz ve denize girdiğimiz iskele özel bir beache kiralanmış o yüzden denizde ve havuzda yer bulmakta zorlandık insanlar girmediği halde havuz ve deniz kenarında havlu ile yer tutuyorlardı. Pisliği,böceği,lağım kokusu her türlü kötülüğü unutacağız ancak babamın bir levha eksikliği yüzünden ölümden dönüşünü unutmayacağız ve gerekli yasal işlemleri istanbul?a döner dönmez başlatacağız. Bilginize...?

Otel: Sunhill Hotel
Bölge: Bodrum

Kısa ve öz olarak kapısının önünden dahi geçmeyin derim.Yönetim burnundan kıl aldırmıyor.Misafir mutluluğu sıfır yaşadığınız sorunu anlatıyordunuz özür dileyecekleri yerde üstüne birde dayak yiyecekmişsiniz gibi terslenip umursanmıyorsunuz.Yemek rezalet ,Temizlik desen kötü odalar sidik kokuyor,Otel denize biraz uzak ayrıca otelin kendi plajı yok özel işletmelere şezlong şemsiye ücreti için en az 30 tl ödemeniz gerekiyor
Yaşlı ve çocuklu ailere uygun değil her yere merdiven çıkıyorsunuz.Animasyon eğlencede beklemeyin çünkü yok . içecekleri arada dışarıdan alıp içebilirsiniz verilen içeceklerin çoğu su niyetine içmek için.
Otel: Sunhill Hotel
Bölge: Bodrum

Otel konum olarak gümbet sahile biraz uzakta ve tepede yani plaja sıfır değil ve Kendine ait plajıda yok.

Denize girmek için plajda bulunan özel işletmelere şezlong şensiye için 30 ₺ para verip karşılığında 1 adet alkolsüz içecek içebiliyorsunuz.Yanlış anlamayın herşey dahil otel fakat denize gittiğinizde otel avantajlı durumda oluyor gerçi içkileride su gibi içilmiyor oda ayrı .

Odalar pis kokuyor temizlik için söylemezseniz 3 yada 4 günde bir temizleniyor.Yemekler iyi değil.Tabakları yıkanmış diye alıyorsunuz pis yağ içinde.Meyve olarak öğlen ve akşam hergün karpuz başka bir şey yok . İçecek alıcağım dediğiniz zaman sıraya girip almanız gerekiyor.Havuz kısmında bulunun bar özellikle fazla içilmesin diye üst katlara çıkartılmış havuz kenarında değil.

Yaşlı bebek ve çocuklu aileler için uygun değil her yer merdiven dolu bir nevi survivor yeri.Otel güvenliği yok yol geçen hanı gibi elini kolunu sallayan ötele giriyor .Gece ansızın odasıza hırsız bile girebilir.

Benim gibi paranızla rezil olmak istemiyorsanız iyi düşünün derim.
Bu arada Otel Yönetimde misafir mutluluğu diye bir kavramda yok.
Otel: TT Hotels Bodrum Imperial - imperial otel
Bölge: BodrumBerbat otel imperial
2019 Temmuzunda ailecek kaldık ve memnun kalmadık 1- otoparkı yok 2- yemekler berbat pişmemiş bir hafta boyunca hep birbirine benzer tatsız yemekler 3- tatlıları hiç sormayın rezaletti 4- otelin bulunduğu bölge çok esiyordu soğuktan denize çok az girebildik. Maalesef görevlilerden öğrendim ki sürekli esiyormuş paranızla rezil olmayın 5-aksam eğlencesi diye bir şey de yok

Otel: 3S Beach Club Hotel
Bölge: Bodrum

Berbat bir beach club. Hiç bu kadar pis suda yüzmemiştim. Müşterinin çocuğu sahilde büyük tuvaletini yaptı. Şezlonglar leş gibi.
Otel: Family Belvedere - Bodrum Yalıkavak
Bölge: Bodrum

Kardeşim bu otelde söz konusu tarihler arasında konaklayacaktı.Ancak daha üçüncü gün sabahında kardeşimi acilen otelden akmak zorunda kaldım. Üç günlük süre içerisinde sürekli odasını çalışanlar tarafından gözetlendiğini söylemesine rağmen odası değiştirilmedi.Söz konusu oda pislik içerisinde ve oda otel resimlerinde asla görünmediğinden çalışan personel odası olduğunu düşünüyoruz, çünkü onların konakladığı yerde.. oda gerek yatakları çarşaflar leke, tuvaletler pislik ve pas içerisinde.. işletme sahibi ile konuşmaya gittiğimde ve ayrılmak istediğimizi şikayet edeceğimizi söylediğimizde ? edin hatta benden de selam söyleyin ? şeklinde bir uslüp kullanılmış ?unutmayın ki müşteri daima haklıdır benimle bu şekilde konuşamazsınız? dediğimde ise ?hayır müşteri her zaman haksızdır? diye bana yüksek sesle bağırılmıştır. İsmini sorduğumda ise ismini bana söylememiştir. Bu şekilde davranan bir müessesenin değil çalıştırışması acilen kapatılması gerektiğini düşünmekteyim. Özellikle hijyenden tamamen yoksun sağlığımızı tehdit eden bir müessesedir. TATİL BUDUR acentasınında bu işletmeyle acilen ilişiğinin kesmesini öneriyorum. Aksi halde bu otelle çalışmaya devaö etmeniz halinde acentanızı da isminin zedeleneceğine eminim. En azımdan biz bu konuda söylediklerinizin sonuna kadar arkasında duracağız ve bu şikayetlerimizi her daim insanlara ileteceğiz...gereğinin yapılması umuduyla,,
Otel: HILTON HOTEL GÖLTÜRKBÜKÜ
Bölge: Bodrum

Hayatimda hic bu kadar kotu bir otelde kalmadim
Servis, hizmet ve hijyen hic biri yok. Hastalansaniz ve ölseniz bir doktor bile yok. Seker hastasi babacigim icin bir ilaci almaya gitmek zor geldi bunlara hadi ya ordan hic mi hilton gormedik. HILTON SARIGERME YANINDA TURKBUKU REZALET. Gidecekseniz illa hilton isterseniz SARIGERMEYE GIDIN
Otel: Golden Beach Resort
Bölge: Bodrum

GOLDEN BEACH BODRUM ? ECC TUR
İlgilinin dikkatine;
14-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında firmanız telefonlarına cevap veren çağrı merkezi elemanlarınız vasıtasıyla Golden Beach Bodrum Otelinde rezervasyon yaptık. Denize sıfır olduğu söylenen otelde, aslında denizle arasında otoyol olan ve denize Belediye veya Karayolları tarafından inşa edilen bir üst geçit var. Yani denize üst geçitten inerek gidebiliyorsunuz ki bu denize sıfır demek değil. Üst geçit ile denize gidildiği tarafımıza beyan edilmeliydi.
Otele 14 Temmuz 2019 Pazar günü kendi aracımızla İstanbul?dan ulaşım sağladık. Saat 16:30 gibi otele vardığımızda, önce aracımızı park etmek veya park edilmesi için 10 dakikadan fazla beklemek zorunda kaldık. Araçtan indirdiğimiz bavullarımızı kendimiz resepsiyona taşıdık. Neyse, odamıza gidip eşyalarımızı bırakıp denize inip yorgunluğumuzu atalım dedik ama resepsiyona geldiğimizde odamız hazır değildi. Bizden önceki misafirin geç çıkış yaptığı söylendi. Resepsiyondaki görevlinin denize bakan oda istediğimizden haberi bile yoktu. Oda ve diğer işlemler için 17:15?e kadar bekledik. Neyse ki bir görevli bavulları odamıza taşımamıza yardım etti. Dinlenmek ve rahatlamak için havuz kenarına geldiğimizde saat 17:30?du.
Gelelim odaya. 12 yaşında bir oğlumuz var ama odada 3. Bir yatak yoktu, sadece koltuk yatak haline getirilmişti. Hadi bunu da çözeriz dedik ama akşam havuzdan döndüğümüzde yeni bırakılan havluların bazıları nemliydi. Bana öyle geldi herhalde dedim ama akşam yatarken üstüme aldığım pike de nemliydi. Resepsiyonu arayayım yenisini isteyeyim dedim ama oda telefonu çalışmıyordu kaldı ki kaldığımız süre boyunca hiç çalışmadı. Ertesi sabah eşim resepsiyona durumu bildirdiğinde oda temizliğinin iki günde bir yapıldığını ve o gün için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Aynı gün havuzda plaj havlularının dağıtımı ile uğraşan bayan elemanın (Tülin Hanım) Housekeeping müdürü olduğunu öğrenince kendisine durumu bildirdim. Odada üç kişi oluğumuzu ancak sadece iki pikenin olduğunu söyledim. Kendisi de kurutma makinelerinden birinin bozuk olduğunu, devamlı sorun çıkardığını belirtti. Akşam denizden döndüğümüzde, odaya yeni havlular bırakılmıştı ve nemli pike de değiştirilmişti. Tülin Hanım?a teşekkürler. Ancak tatil süresince 3. Pikeye hiçbir zaman kavuşamadık.
Salı günü itibariyle, bir çalışıp bir çalışmayan asansör tamamen bozuldu. İçine giriyorsunuz çalışmıyor, üstünde arızalı olduğuna dair hiçbir uyarı yok. Resepsiyona soruyorsunuz, ?İstanbul?dan parça bekliyoruz? deniyor ama ne zaman onarılacak bilgi yok. (Asansör yaklaşık 3 gün boyunca çalışmadı.) Odanızı değiştirelim diyorlar ama kimse deniz manzaralı oda için ödenen farkı iade etmekten bahsetmiyor bile. Bir de tatil arasında tekrar valiz topla aç cabası. Odaya dönüyorsunuz duş alacaksınız banyo da ayak havlusu yok. (Son güne kadar da gelmedi.) Havlulardan birini feda ediyorsunuz. ?Bir telefon edip isteseydiniz? diyeceksiniz belki ama telefon bozuk çalışmıyor. Günün yorgunluğuyla da tekrar üç kat in çık yapmak istemiyor insan tatildeyken.
Çarşamba artık bozuk asansör, doğru dürüst temizlenmeyen oda (örümcekle beraber duş yaptık ve lavabo asla temizlenmedi - fotoğrafları mevcuttur), restorandaki masaların doğru dürüst temizlenmeyen halinden gına gelince bari geri kalan günde başka yere geçelim diye düşünüp sizi arıyoruz. ?Bizim bunlardan haberimiz yok, kimse bilgi vermedi, mail atalım operasyon müdürümüz size dönüş yapacak? deniyor ama ne arayan var ne de soran. Kısacası bütün tatil boyunca bize müşteri memnuniyeti adına kimse geri dönüş yapmadı. Her şey dahil bir tatil satın aldık ama Türk Kahvesi ücretli. Elemanların birçoğu iyi niyetli ama yetişemiyorlar. Net bir şekilde yeterli eleman yok. Havuz kenarındaki tuvaletler doğru dürüst temizlenmiyor. Ortak alanlarda ve restoranda birçok masanın üstü kirli artık lekeler tahta masaların ve sandalye minderlerinin içine işlemiş.
Otelin hiç ilaçlanmadığı ortada dolaşan karasinek ve sivrisineklerden belliydi.
Aslında amacımız bir tur şirketi ile tatile gitmek değildi. Ancak otelin telefonu aradığımızda, karşımıza ECC tur olarak siz çıktınız. Son yirmi yıldır düzenli olarak her yaz tatile çıkıyoruz. Daha önce pansiyonda da, 2 veya 3 yıldızlı otellerde ve dört beş yıldızlı otellerde de tatil yaptık. İlk defa bir otelde kapıdan giren müşteriye ?keşke gelmeseydi? bakışıyla karşılaştık biz. Resepsiyon görevlileri Birsen hanım ve Oğuz Bey, check out işlemlerini yapmaya bile tenezzül etmediler. Başka bir otel görevlisi, (tahminimce bellboy) işlemlerimizi gerçekleştirdi. Ne ?hoş geldiniz? diyen oldu ne de ilgilenen. Sizin tur görevlileri de Bodrum?a akşam turu ve tekne turu satmakla ilgilendiler malum asıl oradan para kazanıyorlar. Sauna ve hamam kapalıydı çünkü çalıştıracak personel yoktu.
Bugüne kadar yaşadığımız en kötü tatildi. Gittiğimizin ikinci günü ön bürodaki Mehmet Karademir Bey?e mağduriyetimizi anlatırken kendisi, ?Ne zaman gelirseniz gelin, saat 5 (17:00)?e kadar bekletirim sizi ben? dedi ki tüm uluslararası kurallar gereği otele giriş saatiniz 14:00, odayı boşaltma saatiniz ise 12:00?dır. Hala otel ön büro çalışanlarının, kendine bu kadar güveniyor olmasını anlayabilmiş de değiliz. 4 yıldızlı bir otelde her şey dahil bir tatil satın aldık. Ama en kötü bir 3 yıldızlı otel bile değil. Mimarisi güzel olabilir ama sadece dış görünüşten ibaret değildir her şey.
Önemli olan misafirlerin anılarında gülümseten anılar bırakmaktır. Otelde kaldığımız süre içinde henüz tatil için otelini ayarlamayan bir arkadaşımız bilgi istediğinde kesinlikle gelmeyin dedik. Benzer paylaşımları kendi sosyal medya hesaplarımız üstünden ve tatil sitelerinden de kesinlikle yapacağız. Kaldığımız süre içinde bazı yabancı ve Türk misafirlerinde, benzer sorunlar yaşadığını gözlemledik. Eşim İngilizce öğretmeni olduğu için kısa sohbetlerde bunlar konuşuldu. Aynı eleştirileri İngilizce olarak da paylaşacağız.
Bizler ailecek ilgili otele TATİL AMAÇLI gittik, fakat PİSİKOLOJİMİZ sorunlu olarak döndük.
Yukarıda bildirdiğimiz sorunların Reklamasyon olarak değerlendirilerek tüm ödemenin karşılığının geri ödemesini talep etmekteyiz.
Bilgilerinize
ŞULE DENGİZ
0532 455 26 45

Otel: Golden Beach Resort
Bölge: Bodrum

14-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında firmanız telefonlarına cevap veren çağrı merkezi elemanlarınız vasıtasıyla Golden Beach Bodrum Otelinde rezervasyon yaptık. Denize sıfır olduğu söylenen otelde, aslında denizle arasında otoyol olan ve denize Belediye veya Karayolları tarafından inşa edilen bir üst geçit var. Yani denize üst geçitten inerek gidebiliyorsunuz ki bu denize sıfır demek değil. Üst geçit ile denize gidildiği tarafımıza beyan edilmeliydi.
Otele 14 Temmuz 2019 Pazar günü kendi aracımızla İstanbul?dan ulaşım sağladık. Saat 16:30 gibi otele vardığımızda, önce aracımızı park etmek veya park edilmesi için 10 dakikadan fazla beklemek zorunda kaldık. Araçtan indirdiğimiz bavullarımızı kendimiz resepsiyona taşıdık. Neyse, odamıza gidip eşyalarımızı bırakıp denize inip yorgunluğumuzu atalım dedik ama resepsiyona geldiğimizde odamız hazır değildi. Bizden önceki misafirin geç çıkış yaptığı söylendi. Resepsiyondaki görevlinin denize bakan oda istediğimizden haberi bile yoktu. Oda ve diğer işlemler için 17:15?e kadar bekledik. Neyse ki bir görevli bavulları odamıza taşımamıza yardım etti. Dinlenmek ve rahatlamak için havuz kenarına geldiğimizde saat 17:30?du.
Gelelim odaya. 12 yaşında bir oğlumuz var ama odada 3. Bir yatak yoktu, sadece koltuk yatak haline getirilmişti. Hadi bunu da çözeriz dedik ama akşam havuzdan döndüğümüzde yeni bırakılan havluların bazıları nemliydi. Bana öyle geldi herhalde dedim ama akşam yatarken üstüme aldığım pike de nemliydi. Resepsiyonu arayayım yenisini isteyeyim dedim ama oda telefonu çalışmıyordu kaldı ki kaldığımız süre boyunca hiç çalışmadı. Ertesi sabah eşim resepsiyona durumu bildirdiğinde oda temizliğinin iki günde bir yapıldığını ve o gün için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Aynı gün havuzda plaj havlularının dağıtımı ile uğraşan bayan elemanın (Tülin Hanım) Housekeeping müdürü olduğunu öğrenince kendisine durumu bildirdim. Odada üç kişi oluğumuzu ancak sadece iki pikenin olduğunu söyledim. Kendisi de kurutma makinelerinden birinin bozuk olduğunu, devamlı sorun çıkardığını belirtti. Akşam denizden döndüğümüzde, odaya yeni havlular bırakılmıştı ve nemli pike de değiştirilmişti. Ancak tatil süresince 3. Pikeye hiçbir zaman kavuşamadık.
Salı günü itibariyle, bir çalışıp bir çalışmayan asansör tamamen bozuldu. İçine giriyorsunuz çalışmıyor, üstünde arızalı olduğuna dair hiçbir uyarı yok. Resepsiyona soruyorsunuz, ?İstanbul?dan parça bekliyoruz? deniyor ama ne zaman onarılacak bilgi yok. (Asansör yaklaşık 3 gün boyunca çalışmadı.) Odanızı değiştirelim diyorlar ama kimse deniz manzaralı oda için ödenen farkı iade etmekten bahsetmiyor bile. Bir de tatil arasında tekrar valiz topla aç cabası. Odaya dönüyorsunuz duş alacaksınız banyo da ayak havlusu yok. (Son güne kadar da gelmedi.) Havlulardan birini feda ediyorsunuz. ?Bir telefon edip isteseydiniz? diyeceksiniz belki ama telefon bozuk çalışmıyor. Günün yorgunluğuyla da tekrar üç kat in çık yapmak istemiyor insan tatildeyken.
Çarşamba artık bozuk asansör, doğru dürüst temizlenmeyen oda (örümcekle beraber duş yaptık ve lavabo asla temizlenmedi - fotoğrafları mevcuttur), restorandaki masaların doğru dürüst temizlenmeyen halinden gına gelince bari geri kalan günde başka yere geçelim diye düşünüp sizi arıyoruz. ?Bizim bunlardan haberimiz yok, kimse bilgi vermedi, mail atalım operasyon müdürümüz size dönüş yapacak? deniyor ama ne arayan var ne de soran. Kısacası bütün tatil boyunca bize müşteri memnuniyeti adına kimse geri dönüş yapmadı. Her şey dahil bir tatil satın aldık ama Türk Kahvesi ücretli. Elemanların birçoğu işlere yetişemiyorlar. Net bir şekilde yeterli eleman yok. Havuz kenarındaki tuvaletler doğru dürüst temizlenmiyor ve pislik içerisinde. Ortak alanlarda ve restoranda birçok masanın üstü kirli artık lekeler tahta masaların ve sandalye minderlerinin içine işlemiş. Otelin ilaçlanmadığı ortada dolaşan karasinek ve sivrisineklerden belli.
Aslında amacımız bir tur şirketi ile tatile gitmek değildi. Ancak otelin telefonu aradığımızda, karşımıza ECC tur olarak siz çıktınız. Son yirmi yıldır düzenli olarak her yaz tatile çıkıyoruz. Daha önce pansiyonda da, 2 veya 3 yıldızlı otellerde ve dört beş yıldızlı otellerde de tatil yaptık. İlk defa bir otelde kapıdan giren müşteriye ?keşke gelmeseydi? bakışıyla karşılaştık biz. Resepsiyon görevlileri Birsen hanım ve Oğuz Bey, check out işlemlerini yapmaya bile tenezzül etmediler. Başka bir otel görevlisi, (tahminimce bellboy) işlemlerimizi gerçekleştirdi. Ne ?hoş geldiniz? diyen oldu ne de ilgilenen. Sizin tur görevlileri de Bodrum?a akşam turu ve tekne turu satmakla ilgilendiler malum asıl oradan para kazanıyorlar. Sauna ve hamam kapalıydı çünkü çalıştıracak personelleri yoktu.
Bugüne kadar yaşadığımız en kötü tatildi. Gittiğimizin ikinci günü ön bürodaki Mehmet Karademir Bey?e mağduriyetimizi anlatırken kendisi, ?Ne zaman gelirseniz gelin, saat 5 (17:00)?e kadar bekletirim sizi ben? dedi ki tüm uluslararası kurallar gereği otele giriş saatiniz 14:00, odayı boşaltma saatiniz ise 12:00?dır. Hala otel ön büro çalışanlarının, kendine bu kadar güveniyor olmasını anlayabilmiş değiliz. 4 yıldızlı bir otelde her şey dahil bir tatil satın aldık. Ama kötü bir 3 yıldızlı otel bile değil. Mimarisi güzel görünüyor ama sadece dış görünüşten ibaret değildir her şey. Önemli olan misafirlerin anılarında gülümseten anılar bırakmaktır.
Otelde kaldığımız süre içinde henüz tatil için otelini ayarlamayan bir arkadaşımız bilgi istediğinde kesinlikle gelmeyin dedik. Benzer paylaşımları kendi sosyal medya hesaplarımız üstünden ve tatil sitelerinden de kesinlikle yapacağız. Kaldığımız süre içinde bazı yabancı ve Türk misafirlerinde, benzer sorunlar yaşadığını gözlemledik. Eşim İngilizce öğretmeni olduğu için kısa sohbetlerde bunlar konuşuldu. Aynı eleştirileri İngilizce olarak da paylaşacağız.
Yukarıda bildirdiğimiz sorunların Reklamasyon olarak değerlendirilerek karşılığının geri ödemesini talep etmekteyiz.
Bilgilerinize

Cem Dengiz
0532-553 53 57

Otel: Golden Beach Resort
Bölge: Bodrum

ÇOK KÖTÜYDÜ - GİTMEYİN
14-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında firmanız telefonlarına cevap veren çağrı merkezi elemanlarınız vasıtasıyla Golden Beach Bodrum Otelinde rezervasyon yaptık. Denize sıfır olduğu söylenen otelde, aslında denizle arasında otoyol olan ve denize Belediye veya Karayolları tarafından inşa edilen bir üst geçit var. Yani denize üst geçitten inerek gidebiliyorsunuz ki bu denize sıfır demek değil. Üst geçit ile denize gidildiği tarafımıza beyan edilmeliydi.
Otele 14 Temmuz 2019 Pazar günü kendi aracımızla İstanbul?dan ulaşım sağladık. Saat 16:30 gibi otele vardığımızda, önce aracımızı park etmek veya park edilmesi için 10 dakikadan fazla beklemek zorunda kaldık. Araçtan indirdiğimiz bavullarımızı kendimiz resepsiyona taşıdık. Neyse, odamıza gidip eşyalarımızı bırakıp denize inip yorgunluğumuzu atalım dedik ama resepsiyona geldiğimizde odamız hazır değildi. Bizden önceki misafirin geç çıkış yaptığı söylendi. Resepsiyondaki görevlinin denize bakan oda istediğimizden haberi bile yoktu. Oda ve diğer işlemler için 17:15?e kadar bekledik. Neyse ki bir görevli bavulları odamıza taşımamıza yardım etti. Dinlenmek ve rahatlamak için havuz kenarına geldiğimizde saat 17:30?du.
Gelelim odaya. 12 yaşında bir oğlumuz var ama odada 3. Bir yatak yoktu, sadece koltuk yatak haline getirilmişti. Hadi bunu da çözeriz dedik ama akşam havuzdan döndüğümüzde yeni bırakılan havluların bazıları nemliydi. Bana öyle geldi herhalde dedim ama akşam yatarken üstüme aldığım pike de nemliydi. Resepsiyonu arayayım yenisini isteyeyim dedim ama oda telefonu çalışmıyordu kaldı ki kaldığımız süre boyunca hiç çalışmadı. Ertesi sabah eşim resepsiyona durumu bildirdiğinde oda temizliğinin iki günde bir yapıldığını ve o gün için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Aynı gün havuzda plaj havlularının dağıtımı ile uğraşan bayan elemanın (Tülin Hanım) Housekeeping müdürü olduğunu öğrenince kendisine durumu bildirdim. Odada üç kişi oluğumuzu ancak sadece iki pikenin olduğunu söyledim. Kendisi de kurutma makinelerinden birinin bozuk olduğunu, devamlı sorun çıkardığını belirtti. Akşam denizden döndüğümüzde, odaya yeni havlular bırakılmıştı ve nemli pike de değiştirilmişti. Ancak tatil süresince 3. Pikeye hiçbir zaman kavuşamadık.
Salı günü itibariyle, bir çalışıp bir çalışmayan asansör tamamen bozuldu. İçine giriyorsunuz çalışmıyor, üstünde arızalı olduğuna dair hiçbir uyarı yok. Resepsiyona soruyorsunuz, ?İstanbul?dan parça bekliyoruz? deniyor ama ne zaman onarılacak bilgi yok. (Asansör yaklaşık 3 gün boyunca çalışmadı.) Odanızı değiştirelim diyorlar ama kimse deniz manzaralı oda için ödenen farkı iade etmekten bahsetmiyor bile. Bir de tatil arasında tekrar valiz topla aç cabası. Odaya dönüyorsunuz duş alacaksınız banyo da ayak havlusu yok. (Son güne kadar da gelmedi.) Havlulardan birini feda ediyorsunuz. ?Bir telefon edip isteseydiniz? diyeceksiniz belki ama telefon bozuk çalışmıyor. Günün yorgunluğuyla da tekrar üç kat in çık yapmak istemiyor insan tatildeyken.
Çarşamba artık bozuk asansör, doğru dürüst temizlenmeyen oda (örümcekle beraber duş yaptık ve lavabo asla temizlenmedi - fotoğrafları mevcuttur), restorandaki masaların doğru dürüst temizlenmeyen halinden gına gelince bari geri kalan günde başka yere geçelim diye düşünüp sizi arıyoruz. ?Bizim bunlardan haberimiz yok, kimse bilgi vermedi, mail atalım operasyon müdürümüz size dönüş yapacak? deniyor ama ne arayan var ne de soran. Kısacası bütün tatil boyunca bize müşteri memnuniyeti adına kimse geri dönüş yapmadı. Her şey dahil bir tatil satın aldık ama Türk Kahvesi ücretli. Elemanların birçoğu işlere yetişemiyorlar. Net bir şekilde yeterli eleman yok. Havuz kenarındaki tuvaletler doğru dürüst temizlenmiyor ve pislik içerisinde. Ortak alanlarda ve restoranda birçok masanın üstü kirli artık lekeler tahta masaların ve sandalye minderlerinin içine işlemiş. Otelin ilaçlanmadığı ortada dolaşan karasinek ve sivrisineklerden belli.
Aslında amacımız bir tur şirketi ile tatile gitmek değildi. Ancak otelin telefonu aradığımızda, karşımıza ECC tur olarak siz çıktınız. Son yirmi yıldır düzenli olarak her yaz tatile çıkıyoruz. Daha önce pansiyonda da, 2 veya 3 yıldızlı otellerde ve dört beş yıldızlı otellerde de tatil yaptık. İlk defa bir otelde kapıdan giren müşteriye ?keşke gelmeseydi? bakışıyla karşılaştık biz. Resepsiyon görevlileri Birsen hanım ve Oğuz Bey, check out işlemlerini yapmaya bile tenezzül etmediler. Başka bir otel görevlisi, (tahminimce bellboy) işlemlerimizi gerçekleştirdi. Ne ?hoş geldiniz? diyen oldu ne de ilgilenen. Sizin tur görevlileri de Bodrum?a akşam turu ve tekne turu satmakla ilgilendiler malum asıl oradan para kazanıyorlar. Sauna ve hamam kapalıydı çünkü çalıştıracak personelleri yoktu.
Bugüne kadar yaşadığımız en kötü tatildi. Gittiğimizin ikinci günü ön bürodaki Mehmet Karademir Bey?e mağduriyetimizi anlatırken kendisi, ?Ne zaman gelirseniz gelin, saat 5 (17:00)?e kadar bekletirim sizi ben? dedi ki tüm uluslararası kurallar gereği otele giriş saatiniz 14:00, odayı boşaltma saatiniz ise 12:00?dır. Hala otel ön büro çalışanlarının, kendine bu kadar güveniyor olmasını anlayabilmiş değiliz. 4 yıldızlı bir otelde her şey dahil bir tatil satın aldık. Ama kötü bir 3 yıldızlı otel bile değil. Mimarisi güzel görünüyor ama sadece dış görünüşten ibaret değildir her şey. Önemli olan misafirlerin anılarında gülümseten anılar bırakmaktır.
Otelde kaldığımız süre içinde henüz tatil için otelini ayarlamayan bir arkadaşımız bilgi istediğinde kesinlikle gelmeyin dedik. Benzer paylaşımları kendi sosyal medya hesaplarımız üstünden ve tatil sitelerinden de kesinlikle yapacağız. Kaldığımız süre içinde bazı yabancı ve Türk misafirlerinde, benzer sorunlar yaşadığını gözlemledik. Eşim İngilizce öğretmeni olduğu için kısa sohbetlerde bunlar konuşuldu. Aynı eleştirileri İngilizce olarak da paylaşacağız.
Yukarıda bildirdiğimiz sorunların Reklamasyon olarak değerlendirilerek karşılığının geri ödemesini talep etmekteyiz.
Bilgilerinize

Cem Dengiz
0532-553 53 57

Otel: L Ambiance Hotel - Lambiance - L'ambiance
Bölge: Bodrum

1206 nolu odada kaldım odanın kalkmasından öyle bir ses geliyorduki yatırmıyor klimayı kapatsan sıcaktan yatamıyorsun yetkililere söyledim yapacak bir şey yok dediler herşey dahil otel olarak tutuyorsun öğleden sonra aquaparka giriş yok diye kart vermediler sebebi yemeği aquparkta yedirip aquaparka kazandiracaklar 1tost 20 tl 1kola 8 tl yani otelde yemek yiyip gidemiyorsunuz zaten yenilecek bir yemekte yok otelde saçma sapan birşeyleri birbirine katip acayip şekilsiz semalsiz yemekler odalar aşırı pis denize gitmek için 10 km yol gidiyorsunuz rezervasyon yaparken 500 metre yürüme mesafesi dediler o kadar kotuyduki seneye bir başka otele dahi gitmeyi düşünmüyorum çünkü tiksindim 4 gece 5 gün olan tatilimi kendi imkânlarınla 3 gece 4 gün dolmadan resmen kaçarak tamamladım ayrıca otelde kalan hiç bir müşteri memnun değildi herkes birşeylerden şikayetçiydi umarım yorumumu okuyup gitmekten vazgeçersiniz kimsenin başına böyle bir travma gelmesini istemem psikolojim bozuldu resmen
Otel: Sardunya Petunya Hotel
Bölge: Bodrum

Otelde resepsiyon sıfır sadece çalışanlar güleryüzlü o kadar yemekler kötü sadece kahvaltısı iyiydi...odalarda hamambocekleri lavabolar yıkanmiyor havlu değiştirmek parayla anliyacaginiz herşeyi ticarete dökmüşler wi-fi bıle parayla düşünün artık bidaha asla gelmeyeceğim bir otel çocuklara eğlence neredeyse sıfır yok denilecek okadar az
Otel: Crystal Hotel Bodrum
Bölge: Bodrum

Odaya 2 buçukta zar zor girebildik sıra var. Önceki misafirlerin geç çıktığı söyleniyo ki bizi ilgilendirmez. Odaya giriyorum havlu yok reception u arıcam telefon bozuk. Balkona ıslak eşyaları asacak askı yok. Öğle yemeği çok yetersiz çeşit olarak. Bira su misali..Personel lakayıtlıkta tavan yapmış. Bence uyaran ve gözetleyen yok. Çocukların suçu değil. Tatil budurla belki 20. Tatilim ilk defa hayal kırıklığına uğradım. Şikayetim acentaya değil direk otelin kendisine. Keyif tatili isteyenler asla yaklaşmasın.
Otel: Voyage Torba
Bölge: Bodrum

Otele giriş yaptığımız andan itibaren çocuk için yatak bekliyoruz. Saat gece 1 oldu hala halledemediler rezillik resmen
Otel: Magnific Hotel
Bölge: Bodrum

Bir otel bu kadar mı kötü olur diye sorarsanız evet bu kadar kötü olur. Nereden başlayacağımı bilmiyorum. Odaya geldik kapı kartıni taktığımız cihaz temazssizlik yapıyor elektrik sürekli gidip geliyordu. Duş takı fiskeyeden su çok az geliyor diye resepsiyona 3 defa  gidip şikayette bulunup arızanın giderilmesini istedim . En son kavga edip bağırıp çağırınca  3 gün sonra yeni fıskiye getirdiler. Televizyonda hiç bir kanal çekmiyordu. Barda çalışan personel suratsız ve her defasında terslercesine cevaplar veriyordu. (Biraz hızlı söyleyin ne istiyorsanız falan gibi.)

Sanki biz orda çalışıyor personel tatile gelmiş gibiydi. Havuzun içerisinden pişmiş köfte çıkardık. Bu kadar rezalet bir otel olamaz. Otel de 5 gün boyunca kaldık.  Sadece 1 akşam animasyon gösterisi gördük oda sadece 1 kişi erkek dansöz olarak sahneye çıktı saçma sapan dans edip bitirdi. Diğer günler de hiç bir aktivite faliyet olmadı. 

Otel için çalışan animatörler gün içerisinde yaptıkları tek aktivite 15 dk dart oyunu oynatip bütün gün geziyorlardı.

Havuz içerisinde oynamak için top istedim . Bana topun patladığını ve top aldıklarında kendi ceplerinden  ödediklerini bu sebebten dolayı  top almadıklarını söylediler. 

Otele gelen diğer misafirlerden de sürekli duyduğumuz şarkı bile çalmıyorlar. Sürekli misafirler havuzda  müzik çalmaları için personeli uyarıyordu. 

Türk kahvesinin paralı olduğu bir hotelden bahsediyordum. Herşey dahil diye gittiğimiz otel de türk kahvesine 13 tl ödeniyor.  Normalde 24 saat açık olması gereken bar akşam 23.00 te kapanıyor. Alkolü seviyorsunuz ve akşam 23.00 ten sonra içemiyorsunuz. Böyle daha sayacağım çok saçmalık var ama buraya yazacağım karakter sayısı yetmedi. Kesinlikle TAVSIYE ETMIYORUM PARANIZI HEBA ETMEYIN.


Otel: Magnific Hotel
Bölge: Bodrum

Eşim ve yakın dostlarımızla gittiğimiz Bodrum Magnific Otel tam bir fiyaskoydu. Dördümüzde sene boyunca çalışmış olduğumuz yorgunluğu atmak için günler saydığımız tatilimiz maalesef bir hayal kırıklığıydı. Sadece konumu ve yemek bakımından olumlu gördüğüm bu otele bir daha asla gitmem. Odalar berbat. Hijyen sıfır. Duşa kabindeki fiskiyemiz bozuktu. Su nerdeyse akmıyordu. Resepsiyona ilettik. Yanımızda teknik ekibi aradılar. Geldiğimizde sadece fiskiyenin etrafına silikon sıkılmıştı. Su akışı daha da azaldı. Ertesi gün tekrar söyledik. Odaya geldiğimiz yine bir değişiklik yok. En son eşimin sinirlenmesi bağırması üzerine teknik ekip geldi. Fiskiyeyi tamamen değiştirdiler. Resepsiyona söylediğimiZde verilen tepkiler içler acısı. Her defasında söyleseydiniz değiştirirdik dediler. Şaka gibi. 3 gün boyunca arayıp uğraştık fakat takip sıfır. Havuz başında boş şezlong bulmanız imkansız. Ya da kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için de boş masa bulmanız imkansız. Aktiviteler sıfır. Sadece dart yapılıyor. Sitelerde yazılan aktivitelere inanmayın. Sabah jimnastiği, su topu yada akşamları animasyon showları yok. Kaldığımız süreçte 1 kere zenne Show yapıldı onun dışında sıfır. Müzikler deseniz berbat. Müşterilerden biri müzik çalarmısınız çok sessiz dedi. Şaka gibi. Çoğu otelde havlular genelde veriler. Burda depozito karşılığında alabiliyorsunuz. Kasa kullanacaksınız oda kiralıyorsunuz. Balkonumuzda sandalye yoktu. Söyledik 2 gün boyunca öyle geldi oda 1 tane. Ama sitedeki fotolara baktığımızda 2şer tane. Hiç bir şey şekilde memnun kalmadım. Çok büyük bir hayal kırıklığı. Asla gelmem buraya.

Daha bir çok otel şikayeti var. Diğer şikayetleri otellerin içine girerek görebilirsiniz.

Otel Adı: Otel adının birazını giriniz