Hotel Şikayet Ana Sayfa İletişim

Otel şikayet ve tatil yorumları

Otel şikayet sitemiz, otellerde yaşadığınız kötü tecrübeleri, güzel anılarınızı ve otel şikayetlerinizi diğer insanlara duyurmanıza yardımcı oluyor. Oteller hakkında yazacağınız yorumlar türkiyedeki otel kalitesi ve tatilköyü kalitesinin yükselmesinde yardımcı oluyor.

Otel Adı: Otel adının birazını giriniz

REKLAM: Web sitemize reklam vermek için info@hotelsikayet.com adresine email gönderin. Sitemizi Kış aylarında günlük 3 bin, yaz aylarında ise günlük 50 bin kişi ziyaret ediyor.
İletişim Bilgilerimiz

Son Gelen Şikayetler ve Yorumlar:


Otel: Holiday Park Resort
Bölge: Alanya
Bu otele yorum yazmak için tıkla

Доброго дня. Это поездка у меня была спонтанной))) Решила отдохнуть на майские праздники и приобрела тур в данный отель при этом не пожалела.Серис отличный, персонал очень внимательный. Любые пожелания гостя исполняю на раз и два. Номера чистые, омфортные. Вид из номера выходит на море, чем только радует душу гостя. Уборка номера ежедневная. Была в отеле с 04.05-10.05 получила столько положительных эмоций. Спасибо большое за гостеприимство. Планирую в октябре прилететь к Вам уже с детьми Вы молодцы, так держать. Персоналу отдельная благодарность.

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Limak Limra Hotel and Resort
Bölge: Kemer
Bu otele yorum yazmak için tıkla

Sorunlu
Limak Limra... Limak grubuna ait şahane peyzajı ve çok ferah alanları olan ancak yönetimsel ve hizmet anlamında kendine yazık eden otel...
Biz 18 Nisan salı günü otele iki çocuk iki yetişkin giriş yaptık. Rezervasyon sırasında not olarak yazıp, bir gün önce de gelmeden arayıp oda konumu konusunda ricada bulunmuştuk ancak geldiğimizde ana binaya verilen oda çok uzaktı. (Biz bu oteli kapalı havuzu büyük, sömestr tatilinde 7 ve 6 yaşında iki kızımız eğlenir diye seçmiştik. Hava yağmurlu ve rüzgarlı olduğu için ana bina dışında konumu olan odaya, çocuklar kapalı havuz sonrası giderken yolda hasta olur ve iki çocukla yemek yeme gibi ana binada olan eylemler zor diye rica etmiştik.) Biz iyileştirme talep ettik, bizi yemeğe alıp, bekletip, nihayet çözdüler.
Biz oda konusunda iyileştirme beklerken yemek yedik. Ana binada restaurant kısmında içecekleri sipariş veriyorsunuz ancak sipariş verecek birini bulmak mümkün değil. Personel sayısı yetersiz değil ancak göz göze asla gelemiyorsunuz. Çoğu otelde el kaldırmak ve çağırmak işlerinden olmalarına neden olurken burada eliniz havada tam tam dansı yaptıktan bir süre sonra fark ediliyorsunuz.
Biz yemek sonrası, oda problemi çözülünce odaya geldik. Balkon sandalyeleri ve oda Tozlu, 4 kişilik oda 3 kişilik havlular ile 3 kişilik hazırlanmış gibi eksikleri vardı.
Wi-Fi ye bağlanmak istedim. Oda numarası ve doğum tarihim eşleşmedi. Misafir ilişkilerini aradığımda doğum tarihiniz doğru gibi harika bir cevap aldım sonradan öğrendim ki odada başkası kalıyor gözüküyor. Bugün otelde üçüncü günümüz hâlâ bu sorun çözülmedi.
Odada setup lar eksik. (Su ısıtıcısı, çay ve kahve, diş fırçası bardağı, kulak çubuğu, lif, diş fırçası ve macunu, tıraş seti, mendil, banyo seti gibi tüm setler eksik. Daha doğrusu hiç yok) Misafir ilişkileri istediğiniz de gönderiyoruz cevabı veriyor. Buradan anlıyoruz ki otelde maddi olarak bir masraftan kaçma durumu var. O zaman bana bir liste verilmeli ve girerken isteklerimi işaretleyerek odaya girmeliyim. Ben otelde olan ama istediğimde sunulan hizmetleri nasıl bilebilirim?
Otelin sayfasında 1 Nisan da yaz konseptine geçildiği yazıyor ancak otel bu konuda söylenen tarih 20 gün geçtiği halde hazırlıksız ve istediği konular da yaz konsepti istediği konular da kış konsepti uyguluyor. Mesela otelin sayfasında yaz konsepti ama QR kod ile girdiğim bilgi kısmında kış konsepti. Oteli tercih etme sebebimiz kapalı havuz ancak kapalı havuzun ısısı dışarıdaki havuzlardan daha soğuk. Bu havuzu ısıtabilir miyiz dediğimizde ise yaz konseptine geçtik, dışarı havuzları açtık cevabı geliyor. Sayfa da yazan sandal restaurant a rezervasyon isteyince o restaurant kapalı daha yaz konseptine geçemedik cevabı geliyor.
Sakinleşmek için lobi bardan bir şeyler içelim dediğimizde ise personel koldaki bilekliğe rağmen alkollü içecek verme konusunda sorguluyor. (33 yaşındayım, bu sırada yanımda sürekli anne diyen 7 ve 6 yaşında iki çocuk var) Bu durumu misafir ilişkilerine iletince de önce ama küçük gösteriyorsunuz cevabı sonradan ise personel şaka yapmıştır cevabı alıp personel ne kadar laubali, izin vermeden şakalaşıyor düşüncesi ile tatile devam ediyoruz...
Oda problemi, yemek biterken verilebilen içecek siparişi, Alkollü içecek krizi, oda tozu, havuz soğukluğu sonrası alacarte restaurant a rezervasyon yaptırmaya karar veriyoruz. Ancak oda numarası ile doğum tarihi uymadığı odada başkası gözüktüğü için uygulamadan yapamıyoruz. Misafir ilişkilerini arıyoruz. (18 Nisan salı günü saat 17.02) Bize ücretsiz sadece kazan açık, konaklama boyunca bir kez kullanılabiliyor deniliyor. Oysa sayfada sandal, kazan ve bir restaurant daha yazıyordu ancak 1 Nisan yazan yaz konseptine 20 gün geçtiği halde geçirmediği için kazan dışında açık yok. Yanı konaklama boyunca 3 ücretsiz restaurant hakkınız 1 e iniyor. Kazan a rezervasyon istiyorum. Bugün dolu cevabi geliyor. Cuma yapalım diyorum. Cuma kapalı cevabı geliyor. Perşembe yapalım diyorum. Kazan sadece Pazartesi, salı ve çarşamba açık deniliyor. Biz salı günü giriş cumartesi günü çıkış şeklinde rezervasyon yaptırdık. Tamam o zaman tek şansım var Çarşamba olsun diyorum. Oda numarası ve saat 19 için anlaşıyoruz. Çarşamba günü 19da gidiyoruz ve final... Rezervasyon yok, doluyuz, alamayız. Misafir ilişkilerine 10 dakika odada kimse yok diye ulaşamadıktan sonra ulaşıyoruz ve ben restaurant ı arayıp sorucam cevabı geliyor. Dolular ve rezervasyon yok, 7 ve 6 yaşında iki çocuk aç şekilde bekleyemez. Zaten size 10 dakikada ulaştık bana 5 dakika içinde dönüş yapar mısınız dediğimde ise tamam cevabı geliyor ama benden isim, numara ve oda numarası almadınız ben kimim? Kimin rezervasyonu yok diye soracaksınız deyip numaramı kendim veriyorum. 10 dakika cevap yok, kazanın önünde beklemeye dayanamıyoruz ve ana binada yemeğe gidiyoruz. Telefon çalıyor ve istersek İtalyan restaurant da rezervasyon yapabileceklerini söylüyorlar. Ben İtalyan restaurant da yemek istesem yapardım. Türk restaurant ı istedim ki buna yaptım. Sorun çözülemiyor. Benim kızım sandal restaurant a heveslenmişti, kapalı diye kazan restorana ikna ettik ve o restaurant a ait son açık günde de personel hatası yüzünden (19 Nisan saat 17.02 de telefonu cevaplayan misafir ilişkileri personeli) olmadı.
Bu arada misafir ilişkileri personelleri oda Tozlu ve setler yok diye mail attığımda maili cevaplamadı bile. Bu arada Türkiye de bulunan bu otelde misafir ilişkileri ima, deyim, atasözü ve konuşma hızını anlatabilecek yeterli Türkçe bilgisine sahip değil. Evet Türkiye de Türkçe anlatamıyoruz. Bu nedenle ben on büro müdürü gibi bir Türkçe bilen yetkili bir kişi ile görüşmek istedim. Müdürler bu saatte (19.00) yok cevabı aldım. Otelde normalde gece müdürü ya da yetkili biri olmalı. Otelde en yetkili bulunan tek kişinin yetersiz Türkçe bilen misafir ilişkileri personeli olması pek normal gelmedi.
Ayrıca iki gün boyunca yüzümüze bakmayan, yabancı müşterinin gözünün içine bakan animasyon ekibi akşam Bingo bileti satmak için gözümüze baktı. Otelde Türk müşteri ile ilgilenmeme prensibi olduğunu düşünüyoruz.
Otelde üçüncü günümüze acaba otel yaz konsepti mi uyguluyor? Kış konsepti mi? Kapalı havuz ısınır mi? Gibi sorular ile Otelde sorun olsa müdür yok, misafir ilişkilerinde Türkçe bilgisi yok. Bugün neler olacak diye güne devam ediyoruz.
Otelin fiziki şartları dışında tek güzel olan yanı ikinci günü misafir ilişkilerinin çözemediği sorunları çözen kattaki temizlik görevlisi bayandı. Adının sema ya da semra olduğunu düşündüğümüz kişi çok yardımcı oldu hatta Türk müşteri olduğumuz halde bizimle göz teması bile kurdu. Türkçe biliyor, sizi dinliyor, sizi anlıyor, çözüm üretiyor. Şefini arayarak istediğimiz setupları temin edip, odaya ve balkona şahane bir temizlik yaptı. Hatta çocuklarım için havludan köpek yapıp iki gün sonra mutlu olacakları bir neden yarattı. Şahane ilgisi, güler yüzü, temizliği için sema / Semra hanım dışında teşekkür edilebilecek bir kişi ya da olay yaşamadık.

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: The Ritz Carlton Istanbul
Bölge: İstanbul
Bu otele yorum yazmak için tıkla

2 ARABA GITTIK, YEMEK YEDIK. ÇIKARKEN VALE ÜCRETI 560 LIRA ÖDEDIK. HILTON VALE ÜCRETI 150 LIRA. 280 LIRA 2 SAATLIK PARK BIR ARABA IÇIN SON DERECE FAZLA

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Kayhanbey Hotel
Bölge: Kuşadası
Bu otele yorum yazmak için tıkla

30 Aralık 2022 tarihinde giriş yapıp, 01 ocak 2023 tarihinde çıkış yapmak üzere rezervasyon yaptırdım. İki gecelik ücreti de 2000 TL'Yİ hesaplarına havale ettim. 31 Aralık tarihinde otele giriş yaptık. Ancak Ankara'DAN teyzemin vefat haberini alınca ayrılmak zorunda kaldık. Resepsiyon görevlisi arkada bir odaya giderek durumu anlattı ve benim IBAN numarası olan hesabın kamera görüntüsünü aldı ''pazartesi'' günü 700 TL si kesilerek hiçbir otel hizmetinden yararlanmadığımız halde) 1300 TL olarak hesabıma havale edileceğini söyledi. Ancak bu gerçekleşmedi. Bir havale işlemi bu kadar mı zor? Yoksa paramı gasp mı ettiler? Bu durumu CİMER'E de yazacağım

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Adramis Termal Hotel - Edremit
Bölge: Balıkesir
Bu otele yorum yazmak için tıkla

GÜZEL
Otel çalışanları gayet güler yüzlüydü, 2 gece kaldık ve verdiğimiz paraya değdi teşekkürler.

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Assos Kadırga Hotel
Bölge: Asos
Bu otele yorum yazmak için tıkla

Kadırga koyunda 40 yılda bir ağ atalım balık tutalım dedik denizin içinden ağları çalmışlar.40 yıl sonra tekrar ağ atmam.Hotel ve mekan sahipleri T.C denizi kendilerine aitmiş gibi her yere şezlong dolduruyorlar.Bu ülkede bu şekilde yaşanmaz.Bu ülke böyle ilerlemez.

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Merit Crystal Cove
Bölge: Kıbrıs
Bu otele yorum yazmak için tıkla

İlk açıldığı yıllardan beri gerek ben ve ailem ve tavsiye ettiğim bizzat götürdüğüm arkadaş guruplarım Merit Cyristal Cove otelde konaklar ve de çok memnun kalırdık. Pandemi dolayısıyla ara verdiğimiz tatilimiz için. bu yıl 02/10/2022 -07/10/2022 tarihleri arasında 7 kişi olarak konakladık. Odalar geç verildi, en uzak en eski oda verildi bunları yine de çok sorun etmedik fakat odamızın baktığı alana ne olduğunu bilmediğim soğuk hava deposu olduğunu tahmin ettiğim uzunca bir bina ve çatısında bir çok gece gündüz demeden çalışan motorlar vardı. Haliyle gece yattığımızda aşırı ses uyku uyumamızı engelledi uyuyabilmek kabus haline geldi. Ertesi gün şikayetimizi müşteri ilişkilerindeki görevli arkadaşa ilettik otelin dolu olduğunu odamızı o gün değiştirmenin mümkün olmadığını söyleyip telefon numaramızı alıp ertesi güne yardımcı olacaklarını söylemelerine rağmen ne aradılar ne sordular yerlerinde de göremedik bir daha. Yani anlaşılacağı üzere ilgi sıfır müşteri memnuniyeti hiç önemsenmiyor nasıl olsa başka müşteri geliyor diye düşünülüyor sanırım. Bunca yıldır herkeslere özellikle tavsiye ettiğim otelin bizleri böylesine mağdur etmesine gerçekten üzüldüm kısaca söylemek gerekirse 5 günlük tatilimiz uykusuz dolayısıyla keyifsiz bir şekilde sonlanmış oldu.Bir daha gideceğimi sanmıyorum eğer ilgilenilip yardımcı olunsa idi bunca yılın hatırına olabilir böyle aksilikler deyip geçiştirebilirdim. Müşteri memnuniyetini çok önemseyen Merit gurubundan böyle bir ilgisizlik beklemediğim için tatilimiz tam bir hayal kırıklığı olmuştur.

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Surtel Hotel Kuşadası
Bölge: Kuşadası
Bu otele yorum yazmak için tıkla

güzeldi
efendi güleryüzlü çalışanları tebrik ediyorum. otele bakim gerekiyor yenilikler gerek yatak banyo vb

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Asdem Beach Hotel
Bölge: Kemer
Bu otele yorum yazmak için tıkla

Berbat hijyen şifir
Otele yorumlara bakıp geldik ama gelince öğrendik hepsi şişirme odaların yataklar değişmeden yerlestiriyorlar pike ve çarşafı değiştirmek istedim gelenlerde pis sordum anlaşma yerimizde sıkıntı var diyorlar yönetim böyle serin gitsin diyormuş yemekler rezalet içeceklere su koyuyorlar yani verdiğiniz paraya yazık olur asla gelmeyin ultra lüks diye kandırıyorlar alakası yok

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Otel: Limak Lara De Luxe Hotel & Resort
Bölge: Antalya
Bu otele yorum yazmak için tıkla

Berbat
9 yıldır her yaz tatile gittiğim ve çok memnun olduğum Limak Lara Deluxe otel bu yıl müşteri memnuniyet yerine sadece para odaklı çalışan misafirlerinin seviyesini de düşürmüş size kendinizi 2. Sınıf hissettiren bir yer haline gelmiş ne yazık ki. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu yıl berbat bir tatil geçirdim ve bir daha asla gitmeyi düşünmüyorum.

%0 %0 %0
Katılıyorum Çekimserim Katılmıyorum


Sonraki Şikayetler >>

Dikkat: Daha fazla otel şikayeti okumak için oteller içinde arama yapabilir yada bir bölge seçebilirsiniz...

Otel Adı: Otel adının birazını giriniz


Alanya Otelleri, Antalya Otelleri, Bodrum Otelleri, Belek Otelleri

2015 En çok aranan tesisler: 1.voyage 2.rixos 3.arancia

En çok şikayet edilen oteller:
Kattre Termal - Asos Thermal Deluxe Hotel - Asos termal otel - Katre TermalCaprice PalaceMC Arancia ResortEgeria Beach ClubHotel First ClassBodrum İsis Otel - Hotel IsisPalm Garden Hotel - Gümbet Hedef Resort HotelMAVİ TATİL KÖYÜDaima Resort HotelQueen Elizabeth Elite Suite Hotel & Spa Ayvalık Beach HotelSea PointSyedra Princess HotelEfes Sürmeli
Otelleri harita üzerinde uydudan görmek için buraya tıklayın.Otel Şikayet ve değerlendirme sitesi. Tatil anılarınızı hemen gönderin. otelsikayet, en çok beğenilen oteller en çok şikayet alan otel ve sizlerin görüşleri... Sitemizin gelişimine katkıda bulunun. Görüşlerinizi milyonlarca kişi okuyor.